ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí

I letos jsme na naší ZŠ oslavili tento významný den. Cílem bylo připomenout si jazykovou rozmanitost v Evropě (máme zde 225 domorodých jazyků) a podpořit důležitost studia jazyků. Evropský den jazyků byl vyhlášen Radou Evropy za významný den již roku 2001.

Letos jsme vytvořili obrázkové slovníky, ve kterých jsme porovnávali podobnost slov v příbuzných jazycích. Ze slovanských jazyků jsme se zaměřili zejména na češtinu, slovenštinu, polštinu a ruštinu. Mezi germánskými jazyky jsme se zaměřili hlavně na anglický a německý jazyk, ale přidali jsme např. i švédštinu. Ve skupině románských jazyků patřily mezi nejvyhledávanější jazyky francouzština, španělština a italština. Našli se ale i tací, kteří mezi evropské jazyky zařadili čínštinu. V těchto chvílích jsme se zasmáli a uvedli vše na pravou míru.

Děkuji všem učitelkám a žákům, kteří se na tvorbě obrázkových slovníků podíleli. Zvláštní poděkování patří Šárce Vastlové a paní učitelce Janě Doubkové, které vytvořily výstavku nejlepších prací na chodbě školy.

Mgr. Miluše Rejmanová

EDJ 1

 

 

GDPR

S osobními údaji dětí, žáků, studentů, jejich zákonných zástupců a zaměstnanců je nakládáno dle platných právních předpisů. Pověřencem pro ochranu osobních údajů je Bc. Lucie Kubíková. Kontaktní údaje: lucie.kubikova(zavinac)dubax.cz, tel. 775992300. Směrnice GDPR

Jablonné v Podještědí

banner jablonnevpJablonné v Podještědí najdete v Lužických horách a bylo založeno v ranném středověku. Nejvýznamějšími stavbami jsou Bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy a zámek Lemberk.
Informace o městě najdete na stránkách http://www.jablonnevp.cz

Kontakty

ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí
U Školy 98
471 25 Jablonné v Podještědí

E-mail: zsjvp(zavinac)email.cz

Sekretariát 487 762 544
Vrátnice 487 754 996
Školní družina 739 035 292
Školní jídelna 487 762 137
Školník 731 495 365
ZUŠ 776 198 232