I letos jsme na naší ZŠ oslavili tento významný den. Cílem bylo připomenout si jazykovou rozmanitost v Evropě (máme zde 225 domorodých jazyků) a podpořit důležitost studia jazyků. Evropský den jazyků byl vyhlášen Radou Evropy za významný den již roku 2001.

Letos jsme vytvořili obrázkové slovníky, ve kterých jsme porovnávali podobnost slov v příbuzných jazycích. Ze slovanských jazyků jsme se zaměřili zejména na češtinu, slovenštinu, polštinu a ruštinu. Mezi germánskými jazyky jsme se zaměřili hlavně na anglický a německý jazyk, ale přidali jsme např. i švédštinu. Ve skupině románských jazyků patřily mezi nejvyhledávanější jazyky francouzština, španělština a italština. Našli se ale i tací, kteří mezi evropské jazyky zařadili čínštinu. V těchto chvílích jsme se zasmáli a uvedli vše na pravou míru.

Děkuji všem učitelkám a žákům, kteří se na tvorbě obrázkových slovníků podíleli. Zvláštní poděkování patří Šárce Vastlové a paní učitelce Janě Doubkové, které vytvořily výstavku nejlepších prací na chodbě školy.

Mgr. Miluše Rejmanová

EDJ 1